Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Stále čekám, kdy církve pomohou ochránit své věřící před islámským fundamentalismem jinak než modlitbou, ale co čekat od firmy, prodávající lék na zbabělost…

Stejně jako Richard DawkinsBill Maher a řada dalších velkých světových vědců, myslitelů a veřejně činných osob, neuznávám právo jakékoli církve či organizované víry na existenci. Stejně jako oni v církvích vidím symbol zotročení lidské duše i důkaz největší lži v dějinách lidstva. Lži, která má na svědomí víc obětí než všechny organizované ideologie našich dějin dohromady.

Co ale neumím pochopit, že když už církve mají možnost si v očích všech rozumných lidí na tomto světě trochu “šplhnout” a odčinit nepopiratelné a děsivé zrůdnosti, zločiny a genocidy minulosti, mlčí. Říkám si: „kdy když ne teď má církev možnost nebýt jen prachsprostou obchodní organizací postavenou na znásilnění posvátného lidského práva na víru ve vyšší smysl bytí?“ Je vrchol drzosti a pokrytectví, když dnes a v současné situaci střetu civilizací, vidím největší představitele církví jak moralizují, že máme být stateční, morální a soucitní lidé. Přitom samy církve jsou více než čím jiným velkovýrobnou znásilněných dětí, HIV pozitivních v Africe, co nepoužívají kondom, protože to je proti Bohu, zkonfiskovaného majetku, kolonizačních hrůz a obrovskou továrnou na peníze, která plive na to hlavní, co by měla chránit: na své vlastní věřící, pokud jsou v ohrožení, i na své ideály, když dostane strach (a žehná Hitlerovým zbraním).

Hlavy církví se poprvé v dějinách setkaly v Havaně (více zde: http://zpravy.idnes.cz/papez-frantisek-a-patriarcha-kirill-na-kube-fki-/zahranicni.aspx?c=A160212_205257_zahranicni_ane), ale vsadím se že se tam určitě neřešilo, kolik milliard EUR budou církve ochotny přispět k záchraně svých věřících na blízkém východě nebo jiných ohrožených regionech, nebo kolik dalších milliard EUR věnují na obranu hranic EU proti invazi migrantů, které teroristé používají jako novodobé zbraně (protože jim jsou ženevské konvence a lidská práva ukradená a člověk je levnější než bomba nebo RPG).

Proto mám pro Vás všechny, co tyto řádky čtete, prosbu a výzvu: posílejte své názory a komentáře na náš facebookový profil i webové stránky a napište ANO, pokud věříte, že církve pro své věřící něco reálného udělají, nebo NE, pokud si stejně jako já myslíte, že neudělají vůbec nic. Pokud církve jakkoli relevantně přispějí k ochraně hranic EU, k řešení migrační krize nebo k válce proti terorismu, já se jim zde na tomto místě veřejně omluvím, přestože svůj názor na jejich zrůdnost a zločinnost nikdy nezměním. A pošlete tuto výzvu dál, protože pokud nás bude dost, můžeme zkusit jako občanská aktivita apelovat na církevní hodnostáře v ČR, aby splnili svůj slib, že drtivá část restitučních peněz a majetku, který jim byl nedávno navrácen, vynaloží na dobročinné účely.

Neumím si totiž představit ušlechtilejší a dobročinnější účel, než je právě tento.