Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Konečně rozumná akce, doufejme že také konečně s nějakým výsledkem: Erdoganem reprezentované Turecko zkrátka do EU ani NATO nepatří a už se to musí říct nahlas!

Evropská unie začíná jednat o tom, že Turecko nebude řešením migrační krize. Škoda, že k tak zjevnému poznání naši politici v čele s paní Merkelovou dospěli tak pozdě….

To, že Turecko v žádném ohledu nepatří do Evropy, je veřejné tajemství už od doby, kdy do NATO vstoupilo. Jediný, kdo na tom měl skutečný zájem byly USA, bylo to blízko k Rusku – jim se zkrátka hodila protiváha k ruské moci na Kubě. A drobný fakt, že Turecko patří kulturně někam k Libanonu, je nezajímal, protože se jich to netýkalo, a slabá Evropa před podpisem bezcelní zóny mezi Evropou a USA se jim dnes může maximálně tak hodit. Že dříve nebo později musel přijít skrytý islámský fašista jako Erdogan, bylo jisté jako to, že po jaru přijde léto, i když někdy díky tomu, že v létě hodně prší, se to léto nedá hned rozpoznat. A tohle fašistické jaro má jediný cíl: zneužít našich sociálních systémů a neakceschopnosti a připravit nástupní plošinu nové Osmanské říše, která nám sice připadá k smíchu, ale nemylte se, mnoha Turkům k smíchu není.

Vzkaz pro naše politiky je jasný: všichni vidíme, že Turecko je v lepším případě sólistou, v horším případě „spícím agentem“ islámského fundamentalismu. Jen idiot si mohl myslet, že prezident Erdogan má zájem být demokratem a že Turecko může zůstat sekulární i v době všeobecného vzestupu radikálního islámu. Dnes víme, že jen 10% islámských věřících podporuje víru, nějak slučitelnou s evropským pojetím kultury a politiky – 90% ostatních reprezentuje obrovský problém a dokládá střet civilizací, jak ho popsal Samuel Huntington. Dnes už musí být všem jasné, že jsme ve válce s islámem, a že pokud nezačneme používat stejně středověkou taktiku jako fundamentalisté používají proti nám, naše děti a vnuci se už Evropy nedožijí.

Co máme udělat je jasné: okamžitě začít chránit hranice EU, a to rukou společnou všech států. Nikdy neudělit Turecku bezvízový styk ani žádné peníze, naopak – začít jednat o zrušení veškerých obchodních výhod, které mělo směrem k EU. Nepouštět žádné uprchlíky a každého, kdo přišel nelegálně, internovat v utečeneckých táborech tam, kde se na svou cestu vydali, bez ohledu zda má či nemá nějaká „práva“. To zda práva má, je vždy nutno nejdříve pečlivě vyšetřit. Jasně v hlavních zprávách každé televizní společnosti v Africe i Asii říct, že v Evropě žádná místo pro další lidi není, a že pokud se vydají na cestu nabuzení informacemi od pašeráků lidí, budou trpět a přijdou nejen o své domovy, ale možná i rodiny. Okamžitě také musíme zpřísnit legislativu na slučování rodin (naštěstí tato aktivita z Německa snad už přichází), a pro uprchlíky zavést systém jak budou participovat na nákladech za své vzdělání, ošacení, jídlo, které jim evropské země poskytují. A to, že se na pašeráky nemají vztahovat žádná civilizovaná pravidla a tedy že každé jejich doupě má být prostě vybombardováno jako kutlochy Al Kájdy nebo Islámského státu, o tom snad ani nemluvě.

Naštve se totiž možná jen Turecko, které od Islámského státu kupuje levnou ropu, ale všichni se tváříme, jako bychom to neviděli, protože nejjednodušší řešení migrace v očích našich politiků byla dohoda s Tureckem. Škoda, že jsou politici již tak odtržení od reality, že zapomněli na základní životní pravdu: nejjednodušší cesta je zpravidla ta špatná a cesta do pekel je vždy dlážděna dobrými úmysly.