Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Když náš stát nefunguje a zastupitelská demokracie je podvod, jak proti zločinnému spolčení politiky a byznysu bojovat?

Podle mého názoru musíme zahájit boj na dvou frontách: na jedné straně bojovat proti zločinnému spolčení jménem stát všemi legálními prostředky (tedy domáhat se práv, která máme, jen je v rámci nezájmu o veřejný prostor a komplexního zhnusení politikou a oligarchy nevyužíváme) a na druhé straně vytvořením autonomní ekonomické alternativy. Jakmile totiž zmizí stamiliardové přerozdělování, zmizí i důvod přítomnosti zlodějů a podvodníků v politice a veřejném prostoru. Přesněji: je třeba zabít hostitele, aby virus neměl co jíst, pak teprve zemře.

První fronta boje je proto požadovat po politicích, kteří nás tzv. zastupují, právo pokojného Stexitu. Stexit = „state exit“  je právo občana na reklamaci služeb státu a vystoupení ze struktur povinných státních systémů typu monopolní státem organizované sociální pojištění, zdravotní pojištění, systém daní a podobně za předpokladu, že stát neodvádí svou službu (kterou platíte a kterou Vám slíbil Vám obstarat) v dostatečné kvalitě či vůbec nebo pokud se stát dopouští na občanu jakéhokoli ekonomického, morálního či jiného násilí. Zahlťme politiky a úřady požadavky na dokumentaci toho, jak používají rozdělené daně. Chtějme informace o všech dotacích, grantech, sociálních dávkách, které stát přerozděluje a podávejme žaloby na každé jednotlivé pochybení, které zaznamenáte ve svém okolí. Pokud politik jednal proti svému volebnímu programu, podejte žalobu také – pro podvod. Nemusíme ty soudy vyhrát, ale už jen to množství žalob a jejich tématický rozsah snadno poukáží na fakt, který si pak uvědomí celá veřejnost: že celý náš stát je dnes jen jeden velký podvod na naše peníze.

Druhá fronta boje je “zmizet systému z očí.” Jak? Kupodivu snadno: pojďme se spojit a pomáhat si tak, aby nás prostě “neviděli.” Sdílejme v rámci komunity Česko 2050 (ale samozřejmě můžete i mimo ni, naopak, můžete kdekoli a kdykoli) služby, rady, informace, zboží. Používejme barter (a později vlastní měnu – Stecoin nebo už existující Bitcoin) a systém doporučení namísto reklamy a marketingu. Ptejte se lidí kolem sebe, zda nenabízí co zrovna hledáte a naopak, nabízejte sebemenší maličkosti, které pro někoho jiného mohou mít aktuálně velkou hodnotu. Uvažujte, než něco koupíte. Mějte na paměti, že jeden z fíglů zločinu jménem stát je několikanásobné zdanění: dbejte tedy, abyste zbytečně jeden od druhého nic nepřekupovali, není-li to nutné. Obcházejte prostředníky kdekoli je to jen možné a spolupracujte napřímo s výrobcem zboží či poskytovatelem služby. Když za sebou totiž nebudete nechávat “stopu” v podobě oficiálních a snadno evidovatelných finančních toků, podle které Vás mimochodem hlídají a monitorují jako kroužkované ptáky, stanete se částečně neviditelnými.

Nejde samozřejmě změnit všechno hned, to by byla iluze. Ale můžeme v malém začít: chci koupit bioslepici a možná ji vyměním za kanystr nafty. Možná si vypěstuji pár metráků brambor přímo v dohodě se zemědělcem, se kterým se složíme na sadbu a zbytek už je naše věc. Možná v mém domě může přespat kolega nebo kamarád z projektu Česko 2050, co jede do Prahy na koncert Ennio Moriconna (mimochodem, skvělá hudba). Možná mám někde slevu na mobily nebo notebooky, kterou někdo jiný nemá, tak mu aspoň pomůžu ušetřit, když už musím platit penězi. A tak dále a tak dále. Věřte nebo ne, ale toto je správná cesta změny a jejím cílem je Sdílený stát, více na:  http://cesko2050.cz/kdo-jsme/ . Stát, který přirozeně odstraní prostředníky typu politici a politické strany a který bude přerozdělovat pouze minimum prostředků, přičemž i ty budou pod neustálou on-line veřejnou kontrolou v prostředí hmotné zodpovědnosti těch, kteří o přerozdělení rozhodují.

Chcete-li nabídnout jakoukoli službu nebo zboží komukoli v rámci komunity Česko 2050 ZDARMA, napište jen krátký popis na náš mail: info@cesko2050.cz, a my v nejbližší možné době upozornění na Vaši nabídku odvysíláme na našem webu i facebooku.