Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Monopol politických stran na vládu a rozdělování daní je pouhý obchodní model postavený na udělování grantů, dotací a státních zakázek z peněz daňových poplatníků. Ruku na srdce, překvapuje Vás to?

Tvrdíme otevřeně, že současné fungování státu je podvod. Proč si to myslíme?

Stát říká, že Vám poskytuje důchodové, sociální a různé další služby (amráda, policie, hasiči), výhody a pojištění. Je logické, že si za to něco bere, formou výběru daní, z nichž to má financovat. To by bylo v pořádku, kdyby…to tak opravdu fungovalo. Jaká je ale realita?

Při hrubé mzdě ve formátu zaměstnanec dostanete (zdroj: http://www.penize.cz/kalkulacky/vypocet-ciste-mzdy#mzda) čistého: 22 740,- Kč (záleží, jaké má úlevy na dětech a další případné slevy). Stát Vám odebere daň, sociální pojištění (to je skrytá daň) a zdravotní pojištění (to není čistě skrytá daň, nějaké peníze z toho do zdravotního systému vždy nějak přitečou, lobby výrobců léků a pojišťoven je jedna z nejsilnějších na světě, ta už se o to postará).

Dále tu máme DPH – ze všeho, co si koupíte během měsíce do další výplaty, téměř bez výjimky zaplatíte dalších 21% (nebo případně sníženou sazbu u některých výjimek). Když si koupíte jídlo za 10 000 Kč měsíčně, 2100 Kč odevzdáte na DPH zpátky státu. Takže už máte jen 20 640 Kč.

Tím to ale nekončí: existují spotřební daně. Z ceny pohonných hmot to je v úhrnu více než polovina ceny na stojanu (zdroj: http://www.finance.cz/zpravy/finance/124190-dane-tvori-vice-nez-polovinu-ceny-benzinu/). Vašich 20 640 Kč čistého tedy sníží další odvod: v roce 2013 byla daň z litru PHM cca 12,84 Kč. Kdybyste tedy tankovali jednou měsíčně 50 litrů PHM při ceně 36Kč za litr, stát Vám odejme dalších 642 Kč a všudypřítomné DPH, tedy 312 Kč. Tak to nám zbývá „z kapesného“ už jen 19 686 Kč.

To ostatní počítat nebudeme, stačí to vyjmenovat: daň z nemovitosti, daň z převodu nemovitosti, povinné ručení (je povinné a tak stát přihrává bankovní lobby), příspěvky na stavební spoření, které dotuje státní rozpočet, tedy v důsledku vy sami (!!!), a tisíce dalších menších a větších povinných poplatků, které zvyšují objem peněz k přerozdělení. Tedy přesněji – k ukradení.

Podvod přichází teď: když stát říká, že uděluje důchody v určité výši, lže, jak když tiskne: on sice nějaký důchod dá, dokonce v konkrétní výši podle nějakých tabulek, ale pak Vám ho každý den poníží o DPH, spotřební, majetkové a další daně a poplatky z jakéhokoli Vašeho nákupu nebo vlastnictví, které jste nabyli z již zdaněných příjmů! Výše důchodu například 12 000 pak není reálně 12 000, ale třeba pouze 9000, a spíše výrazně méně. Část toho svého důchodu si tedy nejen platíte celý život ve formě daní a sociálního pojištění, ale také každý den, kdy pak v tom důchodu žijete.

Fígl je v tom, že si toho nevšimnete: důchodci řeší, zda mají důchod valorizovaný, volí socialisty, kteří jim „jakoby přidají“, a že jim to druhou rukou ti socialisté vezmou formou nějaké daně, nad tím už se nepřemýšlí. Že ten systém je nespravedlivý a nedemokratický? Ano, to sakra je. Že je mnohem méně výhodný než kdyby člověk měl právo si šetřit na svůj důchod sám, bez státu? Jistě, ale to by oligarchové a politici neměli co rozkrást, protože ty jejich dotace, granty, umělá zaměstnanost a státní zakázky, to vše platíte totiž právě vy, přesněji my všichni.

A teď to hlavní: ve spravedlivé lidské společnosti by měla kvalita služeb státu odpovídat tomu, kolik na ně vybral. Podle toho, kolik vybírá současný stát peněz v různých formách, by život v našem státě jménem Česká republika musel být něco mezi rájem a pětihvězdičkovým hotelem. A jaká je realita? Vezmeme to jen po bodech, i tak je náš článek už dlouhý.

Vymahatelnost práva? Nenechte se vysmát. Reálná demokracie? Nula. Hospodaření s péčí řádného hospodáře? Zřejmě se projevuje neustálým zadlužováním budoucnosti našich dětí a vnuků. Ochrana proti vnějšímu nepříteli? Jistě, přístup k migraci je ukázkový. Kvalitní dálnice? D1. Bojeschopná armáda? Kdeže, když je třeba uplácet voliče sociálními dávkami. Policie, která za bukem měří rychlost, když vyleze sluníčko? Ano, tak ji všichni známe, a ještě podle úniků informací z tajných spisů, které si můžeme pak přečíst v novinách. Politika jako služba lidem, bez korupce? Bez komentáře.

Kdysi se říkalo, že každá vláda, která zdraží pivo, padne. Dnes nás politici připravují o neuvěřitelné peníze, a prochází jim to. Nezarazíme to konečně?