Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Země je kulatá, státy stroje na peníze a tzv. zastupitelská demokracie organizovaný zločin – překvapeni?

Zkuste se někdy zamyslet nad jednou jedinou otázkou: proč máte vlastně povinnost být občanem nějakého státu jen proto, že jste se – ideálně z lásky dvou lidí – narodili? Zvláštní otázka, ale ještě zvláštnější odpověď: narodíte se, dostanete značku na uši (pardon, rodné číslo) a od té doby jste hlídáni, jak kdybyste měli elektronický náramek v domácím vězení. Pravidla tohoto „občanského babysittingu“ vymezuje tzv. zákon. Zákony říkají hodně věcí – ale hlavně říkají, za co všechno máte tomu systému (jménem Stát) povinnost dávat (platit) peníze bez jakéhokoli práva reklamace či vystoupení z toho systému. A pozor: Vaše povinnost platit není dotčena tím, že Stát Vám za ně neodvede žádnou službu nebo tu službu odvede nekvalitně či deficitně – prostě neexistuje právo reklamace. Může takové zřízení být spravdlivé, svobodné nebo morální?

Ano: státy – jak je známe dnes – splňují všechny znaky organizovaného zločinu. Ten totiž funguje na stejných principech: hra je dána předem a vyhrává „kasino“. Je to chytrý obchodní model tzv. zastupitelské (parlamentní) demokracie, kde organizovaný zločin (do nějž legální státní instituce a politici pumpují dotace, granty, investiční pobídky, daňové prázdniny apod.) stojí paradoxně nad všemi zákony, protože si je skrze cíleně zkorumpovanou zastupitelskou politiku celkem snadno sám vytvořil.

 

Náš stát ani demokracie nefunguje – tak proč máme fungovat my, občané?

Je proto jen jediný způsob, jak se ten obludný kolos takzvané demokracie a globalizace dá zastavit a jak už to tak bývá, není nakonec složitý: vypustit z něj peníze. Ano, slyšíte dobře: vypustit ze státu peníze a vrátit je zpátky lidem spolu se zodpovědností se o sebe starat, samozřejmě. Stačí, aby nebylo co rozkrást – a mouchy z hnoje prostě odletí. Důsledná decentralizace, omezení pravomocí státu a jeho úředníků, dramatické zeštíhlení státu, důkladná kontrola všech toků státních peněz, a samozřejmě Sdílená demokracie (viz. Program 6 Cest pro Budoucnost)

 

6 cest pro budoucnost

Řekněme si to ale otevřeně: tohle je budoucnost pro svobodné a inteligentní lidi. Ne pro „gamblery“, kteří si stále ještě myslí, že ve hře jménem stát mají šanci něco vyhrát. A přesně tihle gambleři nakonec vždy přijdou o všechno – o peníze, svobodu, naději a nakonec i život.