Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

#You Too, aneb taky už chápete, jaký je jediný smysl dnešních Států, včetně toho našeho?

Odcházení ze Státu(ů) a jejich monopolně fungujících školských, sociálních, zdravotních či (pseudo)politických systémů jak je známe dnes, je přirozeným lidským právem každého z nás. Vyvíjí se společnost, vyvíjíme se jako lidé, vyvíjí se technologie, které nás obklopují. Právo mít z myšlenek, odkazu a vynálezů našich předků užitek namísto toho být tím pokrokem v nepovolaných rukou okrádáni a fízlováni je stejně důležité právo jako všechna ostatní lidská práva, která dnes uznáváme jako nedílnou součást naší kultury a civilizace.

Když se dívám na lživý příběh Státu, který je tu od nepaměti prý „pro dobro lidí“, vidím úplně jiný příběh než nás učí ve školách: vidím příběh pár sociopatů a jejich neustálé touhy po slávě, penězích a moci. A vidím stovky milionů mrtvých, které má jejich snaha ovládat lidi a svět na svědomí. Pravda je jiná: to, co pomohlo našim předkům v jeskyních od útoků šelem a šavlozubých tygrů, od sucha nebo naopak záplav či od smutku nad krutou a nevratnou smrtí blízkých lidí, to nebyly a nikdy nebudou zákony, daně, sociální a zdravotní pojištění, EET, KH, nebo místní policie. Pomohli si oni sami, jeden druhému, z přirozené lidské potřeby. Nikoli kvůli nějakému zákonu, módě, marketingu nebo ideologii. Kdyby místo schopnosti pomoci jeden druhému vytvořili nekonečnou houštinu zákonů a pravidel, kterým nakonec nikdo nerozumí a kdo může, tak je porušuje a obchází, nikdo z nás, žijících dnes, není naživu. Podívejme se do historie, která by mohla a měla být zdrojem našeho poučení: kdekoli a kdykoli – v jakékoli civilizaci a čase – přišla ke slovu byrokracie a centralizace (snaha se globalizovat), nastal pád té civilizace. 

Žijeme v době tak pokročilých technologií, že decentralizovaná demokracie je asi tak složitá, jako internetové bankovnictví nebo si koupit po sms lístek na MHD. Otázka na nás zní takto: jste také pro návrat zdravého rozumu, svobody, odpovědnosti a přirozenosti, nebo je Vám líp v té nekonečné a trnité houštině absurdních zákonů a pravidel, podle kterých máte žít bez práva z nich vystoupit, i když na Vás páchají násilí (ať už fyzické, morální či ekonomické)? Já chci svobodu a svůj život zpátky – You Too? 

Vize budoucnosti