Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Všichni politici jsou stejní – jediná cesta je přímá demokracie, dnešek je jen další důkaz

Budoucnost je zákaz deficitního hospodaření státu s výjimkou válečného stavu (ideálně ústavní – žít na úkor příštích generací je totiž zločin). Budoucnost je okamžité zrušení monopolu politických stran na účast ve volbách a ve vládě. Budoucnost je zrušení monopolu politiků a politických stran na přerozdělování prostředků ve veřejných rozpočtech. Budoucnost je také zrušení veškerých státních příspěvků na činnost politických stran. A budoucnost je i zrušení všech současných zákonných omezení pro kandidující nepolitické spolky a komunity, které se chtějí účastnit veřejného života, protože zpravidla už desítky a stovky let prokazují nebetyčně vyšší společenskou odpovědnost a přínos než všichni politici a jejich strany dohromady.

Budoucnost je odstranění zbytečné byrokracie a překážek v podnikání. Lokální a sdílená ekonomika bez zbytečných regulací, které ve skutečnosti jen zdražují, komplikují a zdaňují lidem život, aby politici, co mají v rukou státní aparát, mohli víc “kontrolovat” a “přerozdělovat.” Budoucnost jsou volby přímo z počítače či telefonu, protože technicky je to stejně jednoduché jako internetové bankovnictví nebo platba kartou k obchodě. Budoucnost je úspora desítek milliard ročně na zbytečnou umělou zaměstnanost a byrokracii spojenou s chodem současné verze státu. Budoucnost je i postupný nástup konkurenčního prostředí (privátního, individuálního nebo sdíleného) vůči státním službám ve sféře sociální (systém dávek a důchodů), poté zdravotní a školské a později i ve všech ostatních sférách služeb státu. A budoucnost je samozřejmě také okamžité právo reklamace jakýchkoli služeb státu za předpokladu, že jsou nám tyto služby poskytovány špatně, nekvalitně nebo deficitně, tedy právo Stexitu, jak je popsáno zde: http://cesko2050.cz/kdyz-se-stat-zmeni-v-organizovany-zlocin-je-jedina-obrana-stexit/ ).

Budoucnost je i veřejná (on-line) kontrola a právo veta k čerpání jakýchkoli dotací a grantů z veřejných rozpočtů (našich i evropských) a on-line kontrola sociálního systému (důchodů a dávek). Budoucnost je zrušení současné formy monopolního státem organizovaného a vynutitelného sociálního pojištění a z něj plynoucí (zákonná) povinnost platit sociální pojištění i v situaci, kdy občan od státu (z veřejných rozpočtů) nepožaduje žádný důchod, podporu v nezaměstnanosti či jinou formu sociální podpory. Budoucnost je Konfigurovatelný stát jako konkrétní forma přímé a sdílené demokracie a ekonomiky (více na: http://cesko2050.cz/kdo-jsme/ ). Forma, v jejímž rámci si jako občané sami zvolíme služby, které chceme a které nechceme, aby pro nás stát zajišťoval, podobně jako se konfiguruje auto (povinná versus nepovinná výbava), havarijní pojištění nebo třeba tarif mobilního telefonu. Forma, v jejímž rámci se lidé ze svých přirozených komunit, společenství i sami o sobě vyjadřují k pro ně podstatným tématům a platí pouze za to, co si svobodně zvolí a podle toho, kolik jaké služby využívají.

Je to jasné: zastupitelské demokracie mají problém všude v Evropě i mimo ni, a ten problém je systémový. Zastupitelská politika prostě láká ty nejhorší charaktery jako hnůj láká mouchy. Pokrok ale nelze zastavit a politici se stali novodobými tmáři, kteří šíří populistické sliby o ráji na Zemi, a přitom ten ráj hodlají financovat z Vašich peněz a přitom si ještě nakrást. Je nutná odluka politiků od rozdělování veřejných rozpočtů jako kdysi proběhla odluka státu od církve. Tohle nemůže fungovat a nejde to už utajit – je to celé podvod na Vaše peníze, lidé. A nebojte se: nejste nikomu povinni skládat účty nebo jako ve škole při zkoušení říkat, co bude dál. Dál bude totiž demokracie.

Ta skutečná.

 

 

foto: zdroj kurzy.cz