Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Volná tribuna: kdo vyhraje americké volby a co to „přinese“ nám a Evropě?

Řada osobností si myslí, že nejen Evropa, ale i USA potřebuje změnu. Pro nás, laiky, je asi těžké poznat, jakou změnou by byl Trump, ale možná je i dost těžké identifikovat, co vlastně „chystá“ Hillary, případně ti, co za ní stojí a možná ji budou ovládat.

Náš názor je jasný: ať se k moci v USA dostane kdokoli, měla by se celá Evropa rychle probrat a místo socialismu 2.0. okamžitě začít pracovat na vyšší produktivitě práce, méně uplácení voličů populismem a nacionalismem a především na ochraně vnějších hranic, a to nejen proti migraci, ale i v rámci NATO. Islámští teroristé nepřestanou být nebezpečím jen proto, že někdo rozpráší Islámský stát. Je-li doba růstu, musíme být připraveni dát nejen 2% z HDP na obranu v rámci NATO, musíme být připraveni dát 4%. A kde je vezmeme?

Například rozdáme méně falešných (i jinak zbytečných) dotací a sociálních dávek těm, kteří je opakovaně zneužívají (příkladem může být současné fungování sociálního bydlení, kde se ztrácí města). Naše téma dnes není zálohové výživné, fiktivní veličina typu minimální mzda či jiné post-socialistické kraviny. Naše téma je okamžitě snížit zadlužení a zvýšit investice do konkurenceschopnosti ekonomiky na straně jedné, a investice do armády na straně druhé.