Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

V čem se liší praktiky finančních poradců a různých dalších „šmejdů“ od dnešního státu a politiků? Čtení a podívání pouze pro silné nátury a ty, kteří unesou pravdivý pohled na realitu…

Když se podíváte na velmi zajímavý film Jakuba Charváta o praktikách finančních poradců (mimochodem, stojí za shlédnutí, můžete ho najít zde), s hrůzou zjistíte, že když některé postavy z filmu zaměníte za současné politiky a na ně nalepené lobbisty a podnikatele, je to úplně stejné. Místo nadšeně zmanipulovaných a vidinou snadného zbohatnutí zblblých finančních poradců, kteří jdou prodávat nesmyslné a nevýhodné pojistky svým vlastním blízkým a rodině si jen představte odboráře, flákače a lidi, kteří si z našeho přebujelého sociálního systému udělali byznys, protože je to snazší než pracovat. Místo „nadpozemského pana ředitele“ (konkrétní postava z filmu) si představte některé populistické politiky (nebudeme jmenovat, sami jistě dosadíte správná jména do rovnice). A místo jakékoli finační instituce si představte stát.

A možná si pak položíte stejnou otázku, kterou jsme si před vznikem tohoto projektu položili my: když usvědčíme stát ze lži, podvodu a možná i organizovaného zločinu, budou na nás lidé pohlížet jako na Marťany, nebo si společně ruku v ruce uvědomíme, že jsme žili v Matrixu, iluzi, a pokusíme se to změnit?