Je-li stát firma, musí se na jeho služby vztahovat právo reklamace a konkurenční prostředí. Je-li stát společenství lidí, nemůže jeho hlavní činností a smyslem být nedobrovolné přerozdělování jejich peněz.

Přidejte se

Terapie 2050 | Přidejte se | Seznam signatářů

Budoucnost je zákaz deficitního hospodaření státu s výjimkou válečného stavu (ideálně ústavní). Budoucnost je okamžité zrušení monopolu politických stran na účast ve volbách a ve vládě. Budoucnost je zrušení monopolu politiků a politických stran na přerozdělování prostředků ve veřejných rozpočtech. Budoucnost je také zrušení veškerých státních příspěvků na činnost politických stran. A budoucnost je i zrušení všech současných zákonných omezení pro kandidující nepolitické spolky a komunity, které se chtějí účastnit veřejného života. Budoucnost je veřejná (on-line) kontrola a právo veta k čerpání jakýchkoli dotací a grantů z veřejných rozpočtů (našich i evropských).

Budoucnost je také zrušení současné monopolní formy státem organizovaného sociálního pojištění a z něj plynoucí (zákonná) povinnost platit sociální pojištění i v situaci, kdy občan od státu (z veřejných rozpočtů) nepožaduje žádný důchod, podporu v nezaměstnanosti či jinou formu sociální podpory. Budoucnost je Konfigurovatelný stát jako konkrétní forma přímé demokracie. Forma, v jejímž rámci si jako občané sami zvolíme služby, které chceme a které nechceme, aby pro nás stát zajišťoval, podobně jako se konfiguruje auto (povinná versus nepovinná výbava), havarijní pojištění nebo třeba tarif mobilního telefonu. Forma, v jejímž rámci se lidé ze svých přirozených komunit, společenství i sami o sobě vyjadřují k tak podstatným tématům jako je řešení migrace, islámský terorismus a dalším důležitým věcem.

Budoucnost je i postupný nástup konkurenčního prostředí (privátního, komerčního nebo sdíleného) vůči státním službám ve sféře zdravotní, školské a později i dalších sférách. A budoucnost – a zdravý rozum a spravedlnost k tomu – je samozřejmě také právo reklamace všech služeb státu za předpokladu, že jsou nám tyto služby poskytovány špatně, nekvalitně nebo deficitně (na úkor příštích generací).

Souhlasíte-li s námi, připojte se k Terapii 2050 a pošlete to dál a nezapomeňte: jde tu o mnohem víc než jen o kus žvance. Jde tu o budoucnost našich dětí, vnuků a jejich dětí a celé téhle krásné země.

 

Jméno (vyžadováno)

Přijmení (vyžadováno)

Povolání (vyžadováno)

Bydliště (vyžadováno)

Váš e-mail (vyžadováno)

Závazek (vyžadováno)