Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Stát funguje jako církev – stojí a padá s iracionální schopností lidí věřit něčemu jinému než jsou jejich vlastní oči a rozum…

Pojďme si říct jednu politicky nekorektní pravdu: odluka politiků od rozdělování veřejných prostředků je JEDINÁ možná cesta pro budoucnost. Jinak nás čeká propad do hospodářského marasmu, do omezení osobních svobod a nový socialismus 2.0., jen bez rudých knížek, zato s podíly, akciemi, shary a stovkami zákonů “na ochranu systému od svobodné aktivity lidí.” Nemylte se: existuje velká spousta lidí, kteří chtějí, aby se o ně stát postaral přestože vědí, že to bude na úkor peněz či svobody jejich sousedů, dětí, příbuzných. A tihle lidé jsou zpravidla ve volbách natolik disciplinovaní, jako jsou věřící o nedělích – jediný rozdíl je, že jedni dostávají koblihy a sociální dávky a druzí hostii a duševní útěchu.

Je paradoxní, že Češi, kteří se často až chlubí svým ostentativním ateismem, ve skutečnosti věří schematu a modelu sociálního státu často jako militantní náboženští fanatici své verzi víry. Nedělní klekání před oltář a omluvu za své činy “přes týden” jen přenesli a delegovali do podoby “je mi fuk, jaké zvěrstvo se kolem děje, kolik projím svým dětem budoucnosti, hlavně, když mi zůstanou dávky.” Volby pak fungují jako odpustky: zvol “správně”, milý voliči, a my ti – z cizích peněz – zajistíme dobré bydlo i na další 4 roky. Nevím, jestli i v církvi probíhá boj mezi populismem a realismem, ale domnívám se, že pokud ano, vlastně bude velmi podobný tomu, jak dnes – ale nejen u nás, nýbrž v celé EU – funguje politický systém. Systém, který má jediný cíl: měnit soukromé peníze ve veřejné a ty rozkrást. Mimochodem ta „kouzelná“ přeměna vody na víno, totiž soukromých peněz na veřejné a pak znovu soukromé (ovšem do předem nastavených kapes) probíhá podle stejného “modus operandi”, jako kdysi slovo Boží made in církev legitimizovalo zvěrstva inkvizice nebo kolonizace či “žehnalo” hitlerovým zbraním: vždy šlo o peníze.

Připojte se k našemu projektu Terapie 2050. Když každý zastavíme jeden „inkviziční soud“ (jednu jedinou falešnou či nesmyslnou dávku nebo dotaci či grant), změna bude cítit téměř okamžitě. A my jinou volbu než návrat ke zdravému rozumu, anti-populismu a lacinému nacionalismu stejně nemáme. Vše ostatní je totiž skutečné peklo.