Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Proč? Protože chceme decentralizovanou ekonomickou demokracii bez přežitých, zkorumpovaných a morálně odporných politických stran a politiků!

Co dnes vidíme není a nesmí být revoluce, revolta nebo pokus o novou politickou sílu – měl by to být zárodek Sdíleného státu (více na: http://cesko2050.cz/kdo-jsme/), decentralizovaná ekonomická demokracie, lokální a sdílená ekonomika s postupným odstraněním centrální zastupitelské demokracie a přerozdělování veřejných rozpočtů bez veřejné kontroly. Je to jediné řešení. Proč?

Do plánů “jak by to mělo být” se totiž hrnou – jako už tolikrát – různé protikorupční fondy a aktivity typu Děkujeme odejděte, Rekonstrukce státu nebo Dny občanského neklidu a snaží se vytvořit iluzi, že nějaká politika (vůbec) existuje. Že stačí si příště zvolit “lepší” lidi (dokonce Vám ukážou které, jaká to náhoda, že?) a všechno bude fajn. Přitom za těmito aktivitami stojí lidé typu Janeček a Jančura, kteří se chovají stejně jako Babiš, proti kterému navenek vystupují. Politika a zastupitelská demokracie neexistuje: existuje jen obchod. Obchod jménem přerozdělování veřejných rozpočtů, možnost beztrestně a bez ohledu na (ne)odvedenou službu státu vybírat daně a povinné odvody a zadlužovat příští generace deficitem státního rozpočtu.

Chyba je v samé podstatě systému, nikoli v detailech typu tato či ona politická strana, tento či onen politik, tahle či jiná sociální dávka či tahle konkrétní investiční pobídka nebo dotace. Všimněte si, že i když na sebe různé partičky (aktivistická hnutí, politické strany, politici nebo podnikatelé) vzájemně občas štěkají nebo vylejou kyblík exkrementů, vždy se shodnou na 1 věci: systém – za každou cenu a v každém případě – musí fungovat stále stejně i dál. Jejich slovy: rybník, o který zápasíme, musí stále zůstat co nejplnější, upravíme detaily a uspíme všemi těmi umělými problémy a irelevantními podružnostmi lidi jako chlápek, co uspává kobru. Ano, berou si nás – lidi recyklované a transformované na (pouhé) občany, plátce pojištění, daňové poplatníky bez práva jakékoli reklamace vůči fungování státu – jako rukojmí. Berou si drze do huby naše štěstí, bezpečnost, budoucnost a staví se do čela “lidových hnutí”. Slibují, varují, vydírají, ignorují ústavu nebo se jí naopak dovolávají, ale to všechno je jen eskamotérský trik, která má zakrýt pravou podstatu věci. A sice že ve skutečnosti chtějí dál rozkrádat naše daně, povinné odvody a zadlužovat naše děti a vnuky, protože jsou už tak nenažraní, že jim nestačí to, co ukradnou nám, živým – proto musí okrádat (a zadlužovat) ty ještě nenarozené.

Ohlédněte se zpátky a uvidíte, co jsme možná přehlédli: šašci, kteří nám lhali a vysmívali se do obličeje (vzpomínáte na v porovnání s dneškem “odlehčeně vtipné” etudy typu sarajevský atentát na Klause, Věci veřejné nebo kabelky paní Nagyové) jsou v průběhu času nahrazováni jen horšími a horšími šašky, kteří říkají: “my nebudeme jako oni”, a jsou (a vždy budou) ještě horší. Je to logické: v politice prostě o politiku nejde, jde tam o obchod, o němž mluví nejen přední světoví myslitelé, sociologové a politologové, ale měli bychom o něm hlavně začít mluvit my, obyčejní lidé.

Jde o obchod s námi. A ten obchod se jmenuje (globální) zastupitelská demokracie.