Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Poselství těchto voleb: povinná volební účast a zrušení senátu jako další kroky do pasti. Přesně v duchu salámové metody: zpátky do socialismu opatrně, hezky kousek po kousku, aby si toho „pacienti“ nevšimli…

V letošních volbách se vynořila dvě témata, která stojí za povšimnutí: povinná volební účast a zrušení senátu. Pojďme si povědět, proč tato témata rezonovala a co je skutečným cílem těchto „báječných nápadů.“

Volební povinnost je hezká věc a jako každá populistická kravina zní líbivě, ale je to past. Když totiž naženete zákonnou povinností lidi k volbám, ale přitom budou muset volit jen určité politické strany, pak těm stranám a jejich politikům (či oligarchům) vlastně zajistíte věčnou budoucnost bez ohledu na to, jak se chovají! To je regulérní monopol na vládu. Prý je to bezpečný monopol, protože těch stran je víc. Na druhou stranu, jste tak naivní, abyste věřili, že nějaký monopol je bezpečný? Cílem monopolu je vždy zisk a mimochodem, kapitalismus sám má řadu úřadů (například antimonopolní), aby bedlivě kontroloval, zda něco je či není monopol. A tady ho najednou máme vítat s vlaječkami a mávátky. Budou na nich už srpy a kladiva, nebo to by bylo příliš brzy? Uvidíme.

Ta past má ještě jeden aspekt: doteď alespoň strany musely bojovat nejen o své voliče, ale i o to, aby voliči k urnám vůbec přišli. A když nepřišli – a nechodí už dlouho – je to do značné míry výsledkem znechucení občanů z politiky, korupce a celého lživého systému zastupitelské demokracie. To se nedá ani okecat, ani utajit. Neúčast u voleb totiž, ať chceme nebo ne, je pro mnohé způsob protestu s tím, že se reálně vracíme do nesvobody a socialismu 2.0., který pod režijní taktovkou levice dostal název Sociální stát. Pojďme si to říct otevřeně: volební povinnost, když máte právo volit jen definované strany, je reálně vláda jedné strany, protože se všechny budou chovat stejně – jako ještě víc beztrestné, než jsou dnes!!! A budou se v takovém prostředí strany bát nějakého soudu lidu, budou se bát krást, lhát nebo podvádět, když budou mít lidé povinnost jim stále dokola dávat hlasy? Odpovězte si sami.

Z téhle pasti na naši svobodu, daně i zdravý rozum vede jediná cesta ven: stav, kdy politické strany přestanou mít monopol na vládu a rozdělování našich daní bez jakékoli reálné kontroly a práva občanů to reklamovat. Ať smí kandidovat, a to bez jakýchkoli dnes existujících zákonných omezení, klidně svaz včelařů, dobrovolných hasičů, zemědělců, myslivců, sportovců, koneckonců, mají více příznivců než politické strany. Proč po nás vůbec systém chce, abychom se rozhodovali, zda nás má reprezentovat zloděj A, pitomec B nebo svině C z té či oné politické strany či hnutí? Ať lidé – včelaři, hasiči, zemědělci, myslivci, sportovci – hlasují a politiku ovlivňují tam, kde je jim to přirozené. A vsaďte se o basu šampaňského, že volební účast bude výrazně vyšší, než je dnes, a horší vládnutí to jistě nebude. Jak to vím? Tyhle spolky totiž zpravidla desítky a možná stovky let prokazují tisíckrát vyšší společenskou odpovědnost než všechny politické strany dohromady!!!

Druhé téma těchto voleb bylo a je senát: Babiš říká, že je třeba ho zrušit, protože lidi nezajímá a jako argument používá nízkou volební účast. Ale když podobně nízká volební účast při volbách do parlamentu, europarlamentu nebo krajů o týden dřív zajistí vítězství, tak se to naopak hodí a je to důkazem vítězství ideologie hnutí ANO(fertu)! Dokazuje to jediné: Babiš a ANO nejsou jiní, oni jsou stejní jako ostatní a jde jim jen o peníze. Senát by zrušili jen proto, že ho ještě nemají pod kontrolou, a kdyby ho pod kontrolou měli, byl by najednou „velikým důkazem vítězství té nové, zajisté úplně jiné politické strany jménem ANO.“ Nezbývá než se smát.

Závěrem shrnutí: systém zastupitelské demokracie prostě nefunguje a každý to musí vidět, kdo má oči. Je jediná cesta pryč a k větší svobodě: a to je přímá demokracie a Sdílený stát. Jinak stačí, aby v parlamentních volbách získalo ANO a ČSSD nebo komunisté dohromady víc než 102 hlasů – a ze stínové diktatury se klidně může stát opravdová, s opravdovou vládou jedné strany. Nezapomeňte: i komunisté kdysi měli oficiálně výběr z mnoha stran. A jak to ve skutečnosti vypadalo, na to mnoho z nás ještě velmi dobře pamatuje.