Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Opět je tu téma důchody – co si takhle říct konečně pravdu, jak to funguje?

V roce 2030 – tedy nejpozději – zkrachuje zcela současný důchodový systém. To znamená, že nebudou peníze na důchody v současných úrovních nebo dokonce vůbec. Ministryně Marksová sice prolomila všechna demokratická tabu, když na otázku novinářů: „co se stane, až na důchody nebude“ odpověděla, že „stejně jako na stavbu dálnic a podobných důležitých věcí, se peníze prostě najdou ve státním rozpočtu.“ Tedy lidé, co pracují, zaplatí větší daně, ale systém se reformovat nebude.

Je to průlom: zatím se žádná vláda nesnažila skrývat, že státní důchodový systém je dlouhodobě deficitní. Teď jsme poprvé slyšeli, že to nevadí, protože si to nakonec stejně zaplatíme sami – my, občané. Politici tu totiž, milí spoluobčané, nejsou proto, aby problémy řešili, když je způsobili. Jsou tu proto, aby nám oznamovali, kdy problém už nastal, kdy ještě ne, a tlumočili nám zjevné pravdy, o nichž my, zajisté pitomí a hloupí voliči, nevíme. Otázka ale zní obráceně: na co je nám ale stát, který od nás celý život vybírá peníze, aby nám jich ve stáří zlomek vrátil? Na co jsou nám politici, kteří dělají chyby a hospodaří s deficitem, a přitom to zaplatíme my!!! To se nám vyplatí se starat sami o sebe a politiky poslat do práce!

A to je to hlavní, co se snaží projekt Česko2050 říct: ukončeme státem organizované důchody, školství a zdravotnictví a plaťme si ho sami. A politici, kteří dodnes toto celé naprosto diletantsky organizovali, aspoň budou muset někam do práce – tedy, pokud je s jejich CV někdo do nějaké práce vezme. Navíc díky páně Sobotkovi v OKD už žádná práce nebude. Což mimochodem zaplatíme také my všichni.

Doba beztrestnosti politiků prostě musí skončit.