Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Nová maska sociálního státu: zaručený příjem občana od státu. Další podvod? Zkuste hádat…

Že náš současný globální svět stojí a padá na přerozdělování (pardon, rozkrádání veřejných rozpočtů) jako na základním stavebním kameni (obchodním modelu), není novinka a na Česku 2050 a dalších místech internetu o tom hovoříme už rok a půl. Konstruktéři světlých zítřků tedy přišli s další úžasnou absurditou: zaručený příjem od státu. A v čem je trik? No přece v tom, že se to bude zase celé organizovat státem, zákonem a institucemi (stejně jako zastupitelský podvod), a nadto to půjde dělat na globálnější než státní úrovni (například na úrovni EU).

Naštěstí pro nás ještě existuje selský rozum. A ten to říká jasně: k úplně stejnému výsledku by vedlo – prosté, jednoduché a v té jednoduchosti jistě šokující – dramatické snížení či úplné zrušení daní z příjmu. To by se (ale) celé obešlo bez umělé zaměstnanosti stovek tisíc přeplacených úředníků (voličů a “loajálních kolaborantů”). Také bez investic do hlídacích software a hardware (a státem vypisovaných zakázek). A bylo by to motivační se o sebe starat a být produktivní, protože by to lidi neodnaučilo pracovat (a odečetli by si prostě % z výdělku před zdaněním, tedy čím více by vydělali prací, tím větší % by ušetřili na daních a povinných odvodech – jinými slovy daně obráceně).

Kdekoli se s tou myšlenkou setkáte (prosazují to i některé strany a politici v ČR), položte jejím tvůrcům otázku ve stejné podobě, jako je předchozí odstavec. To bude nejlepší obrana proti konkrétně této pasti na Vaši svobodu a další peníze. Ale nikdy nezapomínejte, že zrovna dnes se rodí nějaká další levárna či všivárna, proti které je nutné být ostražitý; o zaručeném příjmu si můžete případně počíst zde: http://ekonomika.idnes.cz/zaruceni-prijem-pruzkum-08h-/eko-zahranicni.aspx?c=A170509_111340_eko-zahranicni_vem .

PS: Ono lidem dojde, že jediná správná varianta budoucnosti je Sdílený stát (více o něm zde:  http://cesko2050.cz/kdo-jsme/ ), jen jim to – jako obvykle – potrvá do doby, než přijde opravdu nějaký průser. A pak přilezou za těmi, které “statečně a anonymně” hejtovali, a budou papežštější než papež (nejen v tom řitním alpinismu). Howgh.

 

Použité foto zdroj: www.maskynaoblicej.cz