Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Když se stát změní v organizovaný zločin, je jediná obrana: STEXIT

Evolucí současného státu je pokojný Stexit. Stexit = „state exit“ je právo občana na reklamaci služeb státu a vystoupení ze struktur povinných státních systémů (typu monopolní státem organizované sociální pojištění, zdravotní pojištění, systém daní apod.) za předpokladu, že stát neodvádí svou službu v dostatečné kvalitě či vůbec a pokud se stát dopouští na občanu jakéhokoli (ekonomického či jiného) násilí.

Jak být neviditelným před zločinným spolčením, do kterého přerostl náš stát a řada evropských států také? Kupodivu snadno: pojďme se spojit a pomáhat si tak, aby nás “neviděli.” Sdílejme v rámci komunity Česko 2050 (ale samozřejmě můžete i mimo ni) služby, rady, informace, zboží. Používejme barter (a později vlastní měnu – Stecoin) a systém doporučení. Ptejte se lidí kolem sebe, zda nenabízí co zrovna hledáte a naopak, nabízejte sebemenší maličkosti, které pro někoho jiného mohou mít aktuálně velkou hodnotu. Uvažujte, než něco koupíte. Mějte na paměti, že jeden z fíglů zločinu jménem stát je několikanásobné zdanění: dbejte tedy, abyste zbytečně jeden od druhého nic nepřekupovali, není-li to nutné. Obcházejte prostředníky kdekoli je to jen možné a spolupracujte napřímo. Když za sebou totiž nebudete nechávat “stopu” v podobě oficiálních a snadno evidovatelných finančních toků, podle které Vás mimochodem hlídají a monitorují jako kroužkované ptáky, stanete se částečně neviditelnými.

Nejde samozřejmě změnit všechno hned, to by byla iluze. Ale můžeme v malém začít: pojďme si prostě nabízet služby za podmínek, které si sami svobodně dohodou stanovíme. Všechny velké věci začínají z malých věcí a dějů: chci koupit bioslepici a možná ji vyměním za kanystr nafty. Možná si vypěstuji pár metráků brambor přímo v dohodě se zemědělcem, se kterým se složíme na sadbu a zbytek už je naše věc. Možná v mém domě může přespat kolega nebo kamarád z projektu Česko 2050, co jede do Prahy na koncert Ennio Moriconna (mimochodem, skvělá hudba). Možná mám někde slevu na mobily nebo notebooky, kterou někdo jiný nemá, tak mu aspoň pomůžu ušetřit, když už musím platit penězi. A tak dále a tak dále. Věřte nebo ne, ale toto je správná cesta změny a jejím cílem je Sdílený stát, více na: http://cesko2050.cz/sdileny-stat/. Stát, který přirozeně odstraní prostředníky typu politici a politické strany a který bude přerozdělovat pouze minimum prostředků, přičemž i ty budou pod neustálou on-line veřejnou kontrolou v prostředí hmotné zodpovědnosti těch, kteří o přerozdělení rozhodují.

Jsem ale sám a sám nic změnit nedokážu. Potřebuji Vaši pomoc: potřebujeme programátory, ochotné pomoci s vývojem aplikace budoucího sdíleného státu, kde se lidé budou radit, sdílet, nabízet, informovat. Potřebujeme kreativní lidi, kteří možnosti sdílení a “neviditelnosti” rozvinou. Potřebujeme odborníky z oblasti práva, účetnictví a dalších oborů, aby radili ostatním a pomohli najít správné konkrétní cesty sdílení. A také pokud by se někdo dostal do komplikací, abychom mu mohli přijít na pomoc. Potřebujeme pomoci zorganizovat první velké setkání příznivců a přátel Česka 2050 (ideálně už na jaře), abychom dali hlavy dohromady a poznali se. Jistě, potřebovali bychom i úředníky, kteří by měli svědomí. Jistě, potřebovali bychom také, aby státní zaměstnanci (všichni co jich je) pochopili, že jejich loajalitu si nezasluhuje jejich nadřízený, ale ten, kdo platí daně – tedy lidi kolem nich, lidi z masa a kostí. Uvítám každou nezištnou pomoc, protože už nestíhám a mrzí mě, že nedokážu často ani odpovídat všem, kteří píšete jak na facebooku, tak na webu. Omlouvám se, pokud někomu z Vás nestihnu odpovědět.

PS: Na závěr mi dovolte připojit něco osobního. Myšlenka sdíleného státu vychází z předpokladu, že v životě lidském není hlavní hodnotou peníz (často mrzký). Že jsou hodnoty vyšší, například svoboda, lidská práva, přátelství. Svobodu, lidská práva nebo kamarády totiž nemáte proto, že jsou v Bille v akci, nebo že jsou levní či drazí. Máte je proto že je chcete. Věříte jim, spoléháte na ně. Nepřidělují se zákonem nebo EET, přicházejí a někdy i odcházejí podle hluboce lidských pravidel “vyšších principů”. Celá lidská historie je vlastně kronikou snahy lidí o nalezení správného modelu soužití a zároveň kronikou snahy jedněch lidí vládnout druhým a okrádat je. Všechny ideologie, které vycházely z premisy, že je jedna univerzální pravda pro všechny lidi, zkrachovaly a znovu a znovu krachovat budou. Musíme proto usilovat o systém, který nepopírá základní podstatu lidství: tedy fakt, že jsme každý jiný a měli bychom mít to, co si zasloužíme. Možná mě za to ukřižujete, ale víte co si myslím? Že lidé jako Babiš a drtivá většina politiků jsou ve skutečnosti hluboce nemocní, poznamenaní lidé. Dokonce si myslím, že si nějakým zvráceným způsobem zaslouží náš soucit, protože dostali možnost žít plnohodnotný život a oni si ho sami zredukovali na číslovky; nesou cejch a navíc vlastní vinou, to je život ve tmě. A myslím si také, že současné politicko-oligarchické sebrance dlužíme poděkování: nebýt její snahy řídit stát nikoli jako firmu, ale jako rezidenturu tajné služby, nikdy by nepovstala tak obrovská část lidí, kteří už mají všech těch lží a zlodějin plné zuby. Takže všem politikům a Babišovi bych navrhoval jako poděkování poslat za nás všechny v Česku 2050 krabici koblih.