Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Kde jsou kořeny našeho deficitního důchodového systému a potažmo i státu, neschopného sestavit vyrovnaný rozpočet? Bohužel v nás!

Každý z nás, kdo je normální, si při pohledu na hrůzostrašnou neschopnost státu, politiků a řady firem prosperovat občas klade otázku, proč to tak je. Kde jsou skutečné kořeny toho, že naprosto nezodopovědně prožíráme budoucnost našich vlastních dětí a vnuků, a ještě máme pocit, že „stát má povinnost nám ten bezpracný komfort obstarat.“ A nedochází nám, že chceme projíst poctivé peníze někoho jiného, kdo je vydělal pro své děti, a nikoli pro dospělé flákače v sousedství.

Režisér Jiří Menzel kdysi řekl a sklidil za to samozřejmě vlnu návistných reakcí, cituji nepřesně, „že Češi mají mentalitu poníženého národa.“ Národa, který v podhradí poslouchá na slovo a pak má radost, že ukradne vrchnosti otep dřeva k topení nebo pomlouvá v hospodě, jak ta „autorita“ je špatná a jak by to dělali líp. Je to naprostá pravda a měli bychom si to přiznat. Když se podíváte na dnešní voličské preference, vidíte, že 75% lidí v naší zemi se nechce starat samo o sebe. Ano, nechce – zcela úmyslně a programově, a mnohdy nenávistně. Podívejte se například na odboráře a jejich předáky: v jejich projevech je tolik nenávisti k úspěšným a pracovitým, co se starají sami o sebe, až závistí zelenají i Filipovi komunisté (s výjimkou Semelové – to není poslankyně, to je diagnóza). Je až neuvěřitelné, kolik dospělých lidí je schopno uvěřit, že bez práce jsou koláče. A co hůř, kolik energie vynaloží, aby ty bezpracné koláče dostali – kdyby jen polovinu té energie vynaložili na nějakou vlastní činnost, možná by byli o dost bohatší než z dávek, valorizací, příspěvků či jak se tomu všemu říká „oficiálně“.

Mám pro všechny, kdo se aktivně podílejí na zadlužení příštích generací a ekonomickou a morální degradaci našeho národa, jeden vzkaz: Smiřte se s tím, že velmi brzy se už budete mít jen tak dobře, jak si zasloužíte. Není ekonomicky ani morálně možné, aby si lidé rozdělovali peníze, které si sami nevydělali. Jediná možnost pro budoucnost je stát, který dá možnost všem se o sebe starat a většinu peněz, kterou nyní ve formě sociálního pojištění a daní stahuje k sobě, lidem nechat v kapsách. Sdílený stát (více na: http://cesko2050.cz/sdileny-stat/) donutí k odpovědnosti i ty, kteří se při představě poctivé a tvrdé práce bez zadlužování kroutí jako žížala na rozžhavené plotně. Ale tací mají smůlu. Žádný sociální stát nemůže změnit základní fyzikální zákony a historii. Tisíce let se lidé museli chovat odpovědně vůči těm, co přijdou po nich a žádný slib politika nebo pomalou meloucí mlýny spravedlnosti na tom nemohou nic změnit.

A čím déle budeme žít na dluh, tím déle bude trvat kocovina.