Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Jak poznat politika, kterému můžete (zkusit) věřit? Pojďme si vytvořit manuál, budeme ho potřebovat!

  1. Vlastníte jakékoli firmy, které pobírají nebo se chystají pobírat dotace ze českého rozpočtu či EU? (Překlad: nepřišli jste také do politiky jen krást dotace?)
  2. Jste pro zrušení monopolu politických stran (tedy i té Vaší) na účast ve volbách a rozdělování státního rozpočtu a podpořit koncept přímé demokracie a sdíleného státu? (Překlad: jste ochotni si vypustit rybník, a jít do politiky skutečně s cílem udělat něco pro lidi?)
  3. Jste pro okamžité zastropování výdajů státního rozpočtu tak, abychom začali hospodařit bez zadlužování příštích generací a aby byla povinnost hospodařit bez deficitu uzákoněna? (Překlad: jste pro to přestat zadlužovat naše děti a vnuky pro nezasloužený voličský komfort hlasitě křičícíh menšin?)
  4. Jste pro finanční odpovědnost politiků ručit svým majetkem za případné ztráty či korupci? (Překlad: zedník, lékař, hasič, účetní, zemědělec, živnostník nebo podnikatel, ti všichni nesou odpovědnost za kvalitu své práce. Jste ochotni tu odpovědnost nest také?)
  5. Jste ochoten podpořit zveřejnění všech výdajů státu v sociální oblasti, tedy informace kdo pobírá jaké dávky, v jaké výši, jak dlouho a s jakým odůvodněním (Překlad: dáme plátcům právo vidět, na koho a proč přispívají, protože na to mají právo, pokud platí daně a povinné platby?)
  6. Jste ochotni okamžitě vytvořit alternativu ke státem organizovanému povinnému sociálnímu pojištění a důchodovému systému a podpořit jeho kompletní reformu? (Překlad: přiznáváte, že současný systém je nefunkční a kolem roku 2030 se buď zhroutí, důchody budou výrazně omezeny nebo se drasticky zvednou daně produktivním lidem?)
  7. Jste ochotni okamžitě vytvořit alternativu ke státem organizovanému zdravotnímu pojištění tak, aby lidé měli na výběr, a v reformě podpořit vznik systému přímých plateb lékařům a nemocnicím, podpořit příplatky za nadstandardy, dále podpořit pojištění odstupňované od toho, jak člověk dbá prevence o zdraví své a svých dětí a zavést “hranolkovou a cukrovou daň” nejen pro občany, ale zejména firmy, které takové výrobky prodávají? (Překlad: jste ochoten lidem říkat, že zdraví je primárně jejich vlastní odpovědnost a firmám, že pokud prodávají výrobky způsobující zdravotní komplikace, očekáváme mnohem vyšší společenskou odpovědnost ve formě vysokých odvodů do kapitoly zdravotnictví?)