Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Babiš možná konečně ponese trest za střet zájmů, aneb jak politici – snad- sebrali odvahu udělat správnou věc

Zrovna dnes jsem četl, že jsme minulý rok dostal z EU o 152 miliard Kč více, než jsme tam odvedli; část toho spotřebovaly i firmy páně Babiše, protože to byl vždy jeden z jeho hlavních cílů, když do politiky vstoupil (vybírat efektivněji dotace z EU). Ten druhý samozřejmě byl co nejvíce zaškodit své konkurenci pomocí EET a neúměrných sankcí (konkurenci v oboru potravin tady v ČR, přesněji řečeno). Možná, že plánuje i nějaký pěkný únik dat, když už to za obrovské peníze, které se nikdy nevrátí, na jeho popud elektronizujeme: jsme totiž v Čechách a on dobře ví, že půlka jeho kolegů na ministerstvu financí za EET zodpovědných pro Agrofert pracovala, nebo – všímejte si v budoucnu – pracovat bude (až ukončí své angažmá v politice). Proč by mezi nimi nebyl někdo, kdo ty data zpracovával, že? Jak říká komisař Ledvina Nicku Carterovi v nezapomenutelném díle Adéla ještě nevečeřela: „vědí, tady se všechno rozkecá.“

Tak snad konečně politici vytvoří jedno malé bezvýznamné plus tím, že „toho vicepremiéra, co není politikem“ pošlou tam, kam celým srdcem patří: do Agrofertu, ale ne už do vlády, parlamentu či kamkoli, kde mu stát bude legalizovat jeho organizovaný zločin. To není jen zločin, to je ostuda před celým civilizovaným světem. Přečtete si více ZDE.