Dokud polovina českých voličů nebude rozumět rozdílu mezi volbami a zasíláním sms do Superstar či Týtý, nemáme šanci žít ve svobodné a prosperující zemi.

Americké volby z našeho pohledu: konečně pořádná facka skrytému socialismu a ideologii přerozdělování!!! Jen houšť a větší kapky!!!

Voliči demokratů pochopili, že potřebují práci, ne dávky nebo (plané) sliby. Dali hlas někomu, komu věří, že provede reformy a vrátí jim práci. Bez ohledu na to, jestli věří správné osobě, ukázali to hlavní. Systém postavený na sociálním populismu a nesmyslných slibech typu “zdaníme více bohaté a zároveň podpoříme růst”, NEFUNGUJE.

V Evropě žijeme v bublině slepé víry, že se “stát postará o všechno” a role občana je sedět, počkat na výplatní den dávek a “ono to nějak půjde.” Pravda je brutální: propadáme se na dno ekonomické a morální reality. Ptejme se proč je v nás tak málo ochoty se starat sami o sebe a zároveň tolik ponížené víry v nějaký zázrak, oligarchu či velmoc. Víry v kohokoli, kdo nám slíbí zajistit pár drobků, které odpadnou od stolu obrovské korupce jménem sociální stát. Ještě před pár desítkami let a pak zpátky až k vzniku našeho živočišného druhu lidé museli neuvěřitelně tvrdě pracovat, aby přežili nebo něco měli pro své děti. Bylo to pro ně normální, protože takový život prostě je. Jak to, že jsme zapomněli na ty desítky tisíc let historie a najednou žijeme na úkor vlastních dětí a vnuků, aniž bychom se za to styděli??!!

Populisté nikdy neřeknou to podstatné: teď musíme místo zadlužování okamžitě začít investovat do obranyschopnosti naší země. Trump omezí výdaje na zbrojení související s NATO, nebo to alespoň tvrdí. Donutí nás možná tím – konečně!! – pochopit, že se musíme starat sami o sebe. Nejen v obraně proti jakýmkoli extrémistům či oligarchům (včetně těch svých), ale i v ekonomice. Musí přijít razantní reformy ve všech oblastech života, kde přerozdělování a státní korupce likviduje budoucnost příštích generací (více na: http://cesko2050.cz/6-cest-pro-budoucnost/). Potřebujeme razantní změny, stejně jako je potřebuje USA.

A nebo je tu druhá varianta, otevřeně prosazovaná levicí: šup do zadku Číně a Rusku. Přesně v duchu socialistické logiky: všechno je lepší, než se starat sám o sebe.

Pro ty, kdo nečetli Tolkiena, připomínám, že na Východě leží Mordor. Vládne mu jen jeden pán a ten se o moc nedělí.